אישפוז לילה

בעשר בערב אח הלילה מכבה את רוב האורות במחלקה. כל מטופלי היום כבר מזמן הלכו הביתה. רק שלושה אנשים נשארים ללון בלילה במחלקה הדוממת. האורות מעומעמים עכשיו, כל המכשירים שציפצפו כל היום השתתקו, האינפוזיות נותקו, אפילו המנקים כבר ניקו ופינו והלכו. אח הלילה שואל מה אני קוראת. אני מראה לו את עטיפת הספר. הוא שואל אם זה רומן. כן, אני אומרת לו, אבל בגלל שזה יפני זה רומן מאוד מאופק. אני לא רוצה שהוא יחשוב שאני קוראת רומנים זולים. ערב קודם לכן מ”ם נד לי בראש כשהוא שמע עם איזה שלושה ספרים אני מתכוונת להגיע לאישפוז. את בטוחה שאת לא רוצה לקחת משהו יותר קליל? אבל הספר הזה נהדר לקריאה בזמן בית החולים שכל שעה בו עוברת כמו נצח מלא כאב. בשמונה בבוקר נכנסתי לכאן והנחתי את התרמיל על המיטה שכבר סומנה בשמי. אני פושטת את הסוודר ולובשת חולצת בית חולים ירוקה מעל לגופיה הארוכה שלי. אני בצום עוד מהערב הקודם, ובעיקר מפריע לי שאסור לשתות אפילו מים. רופא צעיר מגיע ושואל ומסביר ומחתים אותי על טפסים, ובזמן שהוא דוקר אותי כדי לקחת ממני דם לספירה ותיפקודי קרישה ומכין לי פתיחה לאינפוזיה, שואל אותי על האולסטאר שלי. אחר כך מגיעה האחות ובודקת לי לחץ דם. בסוף מגיעה הביופסיה עצמה. מתחת לשד הימני וקצת הצידה, תחת סריקת אולטרסאונד קפדנית ואחרי שתי זריקות הרדמה מקומיות. הזריקות האלה מכאיבות כמו אצל רופא שיניים. הזריקה הראשונה מרדימה את הרקמות העליונות, החיצוניות. הזריקה השנייה נועדה לאלחש את הרקמות העמוקות יותר. ורק אחרי שתיהן זו הדקירה של הביופסיה עצמה, ולמרות שתי הזריקות שקדמו לה היא עדיין מכאיבה מאוד. החדירה של המזרק הגדול לכבד והשאיבה של רקמות חיות מתוכו היא באמת נורא נורא מכאיבה. אני לא יכולה ולא רוצה לדמיין איך לפני כמה שנים עוד עשו את הבדיקה הזאת בלי הרדמה מקומית מקדימה ובלי אולטרסאונד. לפעמים ההבדל בין פרוצדורות רפואיות לאיטליז קצבים הוא מאוד מאוד דק. אבל לפחות הכאב הזה הוא מאוד מאוד קצר, אני חושבת שזה לא לקח אפילו שנייה. אולי חצי שנייה. ואז אני מצוּוה לשכב על צד ימין במשך שעתיים ולא לזוז. אז טוב שיש לי ספר, למרות שאחרי כל כך הרבה שעות בצום, כשעדיין אסור לי לשתות אפילו מים, ותחת אורות הניאון האכזריים והחימום המייבש של בית החולים, אני מרגישה שגם מתחיל לי כאב ראש.

בסוף, כשכבר מותר לי להתחיל להסתובב ולשתות ולאכול, אני בקושי יכולה להסתכל על האוכל שמגיע. זה כל כך מזכיר לי אוכל צבאי. אני מדלגת על המרק ולא רוצה להסתכל אפילו על הבשר, אבל אפילו בגירסת בית חולים אורז לבן פשוט ואפונה ירוקה זה משהו שאפשר תמיד לאכול. אני רוצה לאכול רק כדי שאני אוכל לקחת שני כדורים נגד כאב ראש. חוץ מזה לא כואב לי כלום. אני מסמסת לעומר שהכל בסדר ומקבלת ממנו שתי שיחות טלפון מתרפקות וממיסות. בערב אבא שלו מתקשר לשאול איך אני. אני יודעת שהוא דואג לי לפי זה שהוא אומר שבסוף אני עוד אקבור את כולם. בחמש יש ארוחת ערב של שתי פרוסות לחם אחיד עם גבינה לבנה וגיל ומלפפון ועגבניה ולקינוח עוגת ספוג עם ריבה וקוקוס. העוגת ריבה הזאת היא כל כך בה”ד 12. גם ארוחת ערב בשעה חמש זה כל כך בה”ד 12. והמיטה, והסדינים, והמגבת. זה כמו בטירונות שוב, גם אם עברו מאז מיליון שנה. כל שעתיים באה האחות למדוד לי לחץ דם והיא מרוצה שהוא תקין ויציב כל הזמן. בערב מחליף אותה אח הלילה ועכשיו הוא בא לכבות את האורות. מחר בשבע בבוקר מכתבי השיחרור יהיו מוכנים, הוא אומר, ונוכל ללכת הביתה.

אני מניחה את הספר. אני כבר לקראת סופו, אבל עכשיו כבר שורפות לי העיניים ואני עייפה מכל היום הזה. אני שמחה שכאב הראש עבר ולא כואב לי שום דבר אחר. עכשיו כשהחדר חשוך אני יכולה לראות מבעד לחלון הגדול את כל העולם בחוץ מנצנץ בחושך – האורות של בית זית, מוצא ומבשרת. מדי פעם מונית מתקרבת בכביש שיורד לבית החולים, אורות הפנסים שלה משתקפים בכביש הרטוב. בחוץ היה כל היום סוער וקר, ירד ברד והיה גשום כמעט כל הזמן, אבל שום דבר מכל זה לא הגיע ולא נגע לכל מה שהתרחש ומתרחש בתוך הבועה הסגורה של בית החולים. אני מתכופפת לתרמיל ומוציאה ממנו את הדיסקמן ושמה את הדיסק של הסולסייברז, ולאט לאט עוצמת את העיניים עם המוזיקה.

בשש-ארבעים-ושבע בבוקר אח הלילה מדליק את כל האורות ומניח את מכתב השיחרור על הארונית ליד המיטה. הגב שלי מכווץ משנת לילה על מזרון בית חולים לא נוח, אבל אני יודעת שזה שומדבר שכמה מתיחות של יוגה לא יוכלו לשחרר מיד. חוץ מזה אני הולכת הביתה וזה כל מה שאכפת לי. אני שוטפת פנים ומצחצחת שיניים, ופושטת את הכותונת הירוקה ולובשת את הסוודר, ושורכת את האולסטאר ומכניסה את הספרים והדיסקמן לתרמיל. בשבע ועשרה אני בחוץ, נושמת עמוק את האוויר הגשום. אני עוצרת מונית. מחלקת אישפוז לילה נמצאת במכון שרת, שמאכלס את המחלקה האונקולוגית של בית החולים. משש וחצי בבוקר מתחילים להגיע אנשים לטיפולים כימותרפיים, לכן קל למצוא כאן מונית. לילה אחד במכון שרת מספיק כדי להבין איפה באמת נמצאים הסבל והכאב והצרות האמיתיות ואיך כל שאר הטרדות היומיומיות הן סתם שטויות.

בשבע וחצי אני בבית. אני מדליקה את הרדיאטור ואת הדוד ואת הקומקום. אני פותחת את הדלתות של המרפסת ונושמת עמוק. זה בוקר חורפי קר ואפור ורטוב, אבל הריח של האדמה הבוצית והאוויר אחרי הגשם והעצים אחרי הסערה הם נחמה גדולה. הרוח ניערה את עלי הכותרת הלבנים של השקדיות והם נשרו כמו קמצוץ של אבק פיות. אני צריכה את כל היופי הזה אחרי כל הכיעור. את החריפות של החורף, הגשמיות של הגשם. אני מכינה לעצמי קפה. תיכף יהיו מים חמים לאמבטיה.

תרנגול הודו קר

אני חי על טיפות עיניים / וסוכר חום (יאפים עם ג’יפים)

אני חיה שבועיים על אנטיביוטיקה ומשאפים. כלומר, אם אפשר בכלל לקרוא לשבועיים האחרונים “חיה”. אלה שבועיים דלים מאוד בחיים. מה שהתחיל בהצטננות פשוטה המשיך בדלקת ונגמר בחסימה של דרכי הנשימה. אני בקושי נושמת, אני בקושי חיה. אלה שבועיים גרועים. אבל בסוף האנטיביוטיקה והסטרואידים עושים את שלהם והחום עוזב אותי וקל לי יותר לנשום ולאט לאט הכוחות שלי מתחילים לחזור. אני חוזרת לשיעורי יוגה אחרי שנים-עשר יום שלא תירגלתי. זה כמו לחזור הביתה.

פרשן המחלות אומר שיש לי כשל אוטואימוני של הכבד, אבל שנדע בוודאות רק אחרי ביופסיה. אנחנו יושבים במרפאת הכבד בהדסה והוא עובר על הרשימות הארוכות עם כל התוצאות של בדיקות הדם שהוא שלח אותי לעשות בשבועות האחרונים. הוא קורא לזה PBC, ואני קולטת מתוך זה רק את ה-C

Cirrhosis. כמו כל כך הרבה מהסופרים החביבים עליי. אבל אני כבר לא אמות צעירה כמו קרואק, אני חושבת לעצמי, כי הוא מת מסיבוכים של מחלת כבד בגיל 46, ואני מתקרבת כבר ל-48. אני מחייכת, כי האירוניה של זה לא נעלמת מעיניי. אני צלולה ופיכחת כמו תרנגול הודו קר. מעולם לא נגעתי באלכוהול. מתאמת הביופסיה שלנו תתקשר אלייך בימים הקרובים, אומר פרשן המחלות וקורע אותי מתוך הרהורי הסטרייט אדג’ שלי. הוא חמוד, אני חושבת לעצמי. יש לו עיניים כחולות ושמץ של מבטא רחוק, עמוק, רוסי, והרבה סבלנות לענות על כל השאלות שלי. חוץ משאלה אחת שאין לו עליה שום תשובה.

“הכבד: קשור לצ’אקרה השלישית: השמש. שליטה בתשוקה, כוח, שאפתנות. והחוש שהצ’אקרה השלישית קשורה בו: ראייה”, כותב לי יוסף כבר לפני הרבה שבועות. אבל אני לא מאמינה בצ’אקרות. אני לא בטוחה גם שאני מאמינה כל כך גדולה ברפואה המערבית. נראה איזה מרפא היא תנסה להמציא לי. בטח תרופה זוועתית שתופעות הלוואי שלה גרועות בהרבה ממה שהיא אמורה לתקן. ובכלל, מה יש פה לתקן? אני לא מרגישה שיש לי מחלה בכבד. אלמלא בדיקות דם שעלו על זה באקראי בכלל לא הייתי יודעת על זה. אני אחיה עם זה כמה שאני אחיה, ואחר כך לא. כל אחד צריך למות ממשהו מתישהו. מה זה באמת משנה? מה שמשנה זה איך אנחנו חיים, לא ממה אנחנו מתים.

“בכל מקרה, צריך לזכור שהמילה הכי חשובה ברפואה היא סבלנות,” אומר הרופא הצעיר.

“והשלמה,” הוסיף הרופא המבוגר, “מילה שלמרבה הצער שכחו אותה בתרבות המערבית.”

“אני יודעת שזו שאלה שקשה לענות עליה,” אני אומרת, “אבל מה הסיכויים, פחות או יותר?”

“אני באמת לא יכול לענות על השאלה הזאת,” אומר הרופא הצעיר. “אי אפשר לענות עליה אף פעם. הדברים משתנים כל הזמן. באים הנה חולים עם בעיה פשוטה מאוד, שבמבט ראשון היא לא סופנית, ובן-לילה הסיפור מסתבך והם נפטרים. וחולים אחרים, שאף אחד לא מאמין שייצאו מזה, דווקא ממשיכים לחיות. אנחנו מאוד רגילים לראות כאן ניסים.”

“החיים עצמם הם נס,” מוסיף הרופא הזקן. “סוג של איזון מופלא.”

(לוסיה אצ’ווריה, “איזון מופלא”. תרגמה מספרדית יערית בן-יעקב)

בערב השנה האזרחית החדשה אני נכנסת למיטה בעשר-וחצי. בחצות אני שומעת את פעמוני הכנסייה של עמק המצלבה מצלצלים בחגיגיות. אני מחייכת לעצמי חצי מתוך שינה ומתהפכת לצד השני. ביום שישי בבוקר אני קמה וחושבת שאני בטח אחד האנשים הבודדים בעולם שאין להם הנגאובר עכשיו. אני נועלת את מגפי המטרופוליטן שלי ולוקחת את סל הפלסטיק והולכת לשוק. השוק מלא עד אפס מקום כמעט. השפה המדוברת בו עכשיו היא אמריקאית שוטפת. שכחתי שכל הסטודנטים האמריקאים נמצאים עכשיו בחופשה והם הגיעו לכאן במסגרת תוכניות Birthright/תגלית/מסע. אני חותכת לניסים בכר והולכת לטרומפלדור. יותר מדי שבועות וחודשים לא הייתי בטרומפלדור. אחר כך אני עולה שוב לשוק ומוצאת מקום פנוי אחרון באמיל עם תצפית מעולה על נחילי האנשים שעוברים בשתיים בצהריים בשוק. אני מזמינה קפה. אני מתבוננת ומהרהרת. שלווה גדולה. אני יודעת שבדרך הביתה אני עוד אקנה תפוחי אדמה, כי אין מזון מנחם יותר מפירה. וזר כלניות, כי אין כמו פרחי חורף. וספר שירה.

שבת באפור וכחול

היום אני דבר קטן כחול. כדור עגול ומושלם של עצב. אני חושבת עליו וכל מה שעשינו אחד לשני בלילה שהיינו ביחד. על כל הקסם והפליאה של לילה אחד וכמה קשה לחזור לשגרה רגילה אחר כך. אני קמה עם גוש גדול בבוקר ושמה מכונת כביסה. אני מעבירה אותה למייבש ויוצאת לשיעור יוגה. אני חוזרת ומוציאה אותה ומקפלת ושמה כל דבר בארון. בחוץ מתחיל לרדת גשם. כל כך יפה כשיורד גשם, כל האפור הזה והירוק והאור התכלכל. אני שומעת מוזיקה של דיכאון ומנקה את הבית. שכחתי את בלוז הבוקר שאחרי, במיוחד כשהוא מגיע כמה ימים מאוחר יותר. לעיתים כל כך רחוקות אני נותנת לגבר חדש לחדור אליי לתוך הגוף. לא כל שכן לנשמה. אולי פעם בשנתיים. אני מרוחקת מכולם, כולם מרוחקים ממני. אני יודעת שמחר אני עומדת לקבל את המחזור ולכן אני כל כך נוחה לבכות. אלה גם ההורמונים. הכל מורמונים, כמו שליאור היה אומר. העצב הזה גם מנחם אותי, יחד עם הגשם והאפור והירוק והאור התכלכל. הכנסתי פנימה את הכורסא שהוצאתי למרפסת בתחילת הקיץ, ניקיתי את המרפסת ואת המרזבים. נכנסתי הביתה וסגרתי את דלת המרפסת מאחוריי לחודשים הבאים. כמעט חורף. כבר לא יהיה יותר חם. קיפלתי את הגופיות והחצאיות והשמלות הדקיקות והעלתי למעלה, והורדתי את החולצות הארוכות, הסריגים והצעיפים. אני אלך לעשות אמבטיה ואכבה עכשיו את המחשב ואת הטלפון. אני אכנס למיטה מוקדם. מחר יהיה יום חדש והמחזור שלי יגיע, ושוב יהיה לי קל יותר לנשום. כמו תמיד אחרי הגשם.

בדסמ

(קטעים ממייל)

מה אני חושבת על בדסמ? אני בעיקר חושבת שאין לי הרבה מושג מה זה באמת. כלומר, בטח, יש לי מושג מאוד כללי ורופף כמו כל אדם ממוצע מהרחוב, אבל די ברור לי שזה מושג מאוד שטחי ולא מדויק במקרה הטוב, ואולי אפילו מעוות ורחוק מאוד במקרה המציאותי. אני חושבת שזה כמו שאנשים לא ממש יודעים מה זה פאנק – הם רק חושבים שהם יודעים שזו תספורת מוהוק צבעונית ומוזיקה רועשת. אבל אין להם שום מושג לגבי ההיסטוריה של זה, הפילוסופיה של זה, הסוציולוגיה של זה, החשיבות של זה, הרעיונות והתפיסות, הניואנסים והגוונים והויכוחים בתוך זה, ההתפתחות וההשפעות של זה, מושג הקהילה בתוך זה ועוד ועוד. אז די ברור לי שככה זה בטח גם עם בדסמ (מצחיק, יש קשר היסטורי לא רופף בכלל בין פאנק ובדסמ, עכשיו כשאני חושבת על זה). כך שזה תמיד מציב אותי בעמדה של צופה מהצד, שהיא בהכרח תמיד עמדה מאוד שטחית ומציצנית.

אם אני מנסה לפרק את הבדסמ למרכיבים שלו, אני חושבת שאולי המרכיב היחידי שאני יכולה להבין ולהזדהות איתו זה ענין השליטה. גם די ברור לי שמדובר בספקטרום או רצף מאוד מאוד רחב, ולא עניין בינארי ושחור/לבן של אם אדם הוא כן בדסמ או לא באופן מוחלט ונחרץ. אבל אני חושבת שעניין הקשירות לא מדבר אליי, וגם לא כל בגדי העור והלטקס, השוטים, האביזרים, המכשירים וכו’. אני יודעת שאני לא אוהבת להיות קשורה – אני יותר מדי אוהבת את הידיים והרגליים שלי חופשיות כדי להשתמש בהן, ואני לא אוהבת לספוג מכות והצלפות, ואני הכי לא אוהבת, וזה באופן הכי החלטי וברור, שצובטים לי את הפטמות. גברים שצובטים לי את הפטמות בלי בכלל לבדוק איתי קודם אם אני אוהבת או רוצה בזה, אלא פשוט מניחים שכל הנשים אוהבות את זה, הם גברים שבדרך כלל מעבירים לי את כל החשק על המקום. ובכלל, כשאני חושבת על זה עכשיו, אני אדם של מגע די עדין, אבל לאורך זמן. כזה שנבנה לאט לאט ושיש בו מקצב קבוע (טוב, לא סתם אני חובבת גדולה של בס).

אז אני חושבת שזה פחות או יותר מכסה גם את עניין הסאדו-מאזו – אני לא אוהבת שמכאיבים לי ואין לי שום עניין להכאיב למישהו אחר. זה לא מעורר אותי ולא מגרה אותי ולא עושה לי שומדבר.

כך שנשאר רק עניין השליטה, ואני חוזרת שוב לעקרון הרצף. איכשהו לא נראה לי שהעובדה שאני מחבבת שהגבר הוא הצד השולט יותר ואני בצד הנשלט יותר מקנה לי איזה כרטיס כניסה לקהילת הבדסמ. כי זה משהו הרבה יותר “רך” אצלי, ולא קשוח והארדקור כמו שאני מדמיינת לעצמי את הבדסמ (וכאמור, יכול להיות שהרושם שלי מוטעה). פשוט נראה לי שאני הרבה יותר מדי סופטקור, אפילו יותר מהצד ה”רך” של הספקטרום הבדסמי. הדבר הכי קרוב אצלי אולי לבדסמ זה מין אנאלי, שאני נוטה לחבב מפני שיש בו מרכיבים כל כך מובהקים של שליטה ושל כאב ועונג שכרוכים ביחד. אבל זהו, בערך.

אם יעלו לי עוד דברים בראש בנושא הזה אני אכתוב לך אותם.

קימונו

כשאתה בא אליי אני לובשת קימונו אחרי מקלחת, קימונו בצבע תכלת עם גבעולים ארוכים ופרחים עמוקים, מדממים, ושום דבר מתחת. הציפייה מתמתחת בעונג. בינתיים אני מוציאה בקבוק מים קרים ושתי כוסות זכוכית, קערת הקרמיקה האהובה עליי שהיא המאפרה שלך, נרות וגפרורים. אני מרגישה כמו גיישה, ויש בהרגשה הזאת משהו נעים. כשאתה בא אליי אנחנו כמעט לא מדברים, אנחנו רק מתחבקים ומיד מתנשקים ונוגעים. הזמן שלנו קצוב ובוער. אתה מסוגל להשכיב אותי על השולחן ותוך שניות אנחנו מתפשטים. כלומר אתה, כי לי אין הרבה מה להוריד. התנועה שבה אתה פותח את חגורת המכנסיים ואחר כך את הכפתורים, מצמררת אותי בעונג ובציפייה. ואז אנחנו נודדים למיטה. עם המים והכוסות והמאפרה והנרות, ובלי בגדים וטלפונים ומפתחות. העולם החיצוני נשאר בחוץ.

אנחנו מכירים כל חלק וחלק אחד בגוף של השני. אין שום תנוחה או וריאציה שהיא מחוץ לתחום. כל אחד מאיברי הגוף נועד עכשיו לענג. אנחנו מדברים מילים גסות ומפורשות, אנחנו מתארים אחד לשני מה אנחנו עושים ומה אנחנו רוצים. לרוב כשאני איתך אני אוהבת להיות מעליך. יש לי שליטה טובה יותר בקצב של התנועה, בעוצמה של החיכוך, זה הכי קרוב לאוננות שלי, שלרוב היא על הבטן ולא על הגב. אני יכולה לגמור לפעמים כשאני על הגב, אבל לרוב זה רק כשאני כבר מאוד חרמנית ומיוחמת, וגם אז זה יכול לקחת יותר זמן. כשבא לי לעשות את זה לבד, איטי וארוך ועמוק, אז אני עושה את זה ככה. אבל לרוב כשאני איתך אני אוהבת להיות עליך ולגמור ככה, או לרדת ממך באמצע ולהתהפך. כשאתה לוקח אותי מאחור אתה נושך לי את הכתף ומסמן אותי. אתה מסמן אותי גם כשאתה גומר עליי או גומר לי בתוך הפה. כשאני רוכבת עליך אני אוהבת להזדקף ולתת לך לראות את השדיים שלי וללטף אותם. כשאני מקמרת את הגב ומתכופפת אליך אתה מרים את הראש ומלקק לי את הפטמות. ככה אתה מלקק אותי כשאתה יורד לי. כשהידיים שלך מתחילות ללטף לי את הישבן אני מתקרבת לגמור. כשאני מתחילה לגמור אני מזדקפת שוב כי אני רוצה שתראה את כולי, שתראה את הפנים שלי כשאני גומרת ותשמע את הקולות הכי פרועים שלי. כל העונג הזה, טהור ופראי.

כשזה נגמר אתה מביא את הסיגריות שלך ויושב בקצה המיטה לעשן. אני מחבקת אותך מאחור. אני נצמדת לגב שלך והראש שלי מונח בשקע הכתף שלך. ביד הפנויה שלך אתה מלטף את הזרוע שלי. אתה מציע לי שאיפת סיגריה אחת ואני אומרת שאתה משחית אותי. אתה אומר שאתה אוהב את הגוף שלי ואני אומרת שאני אוהבת את מה שאתה מוציא ממנו. כל אחד מאיתנו לוקח מהשני את מה שהוא רוצה ומה שהוא צריך. אין שום דבר צנוע בתשוקה.

כשאנחנו נפרדים ליד הדלת אנחנו מתנשקים. הנשיקה הזאת היא התשליל של הנשיקה שבכניסה. בחדירה. אין בה את הרעב התובעני, הקשוח, הדחוף וקצר הרוח. היא רכה ומלטפת. אחרי שאתה הולך אני עוד נושמת את ריח הסיגריות שלך, ריח הזיעה של שנינו, הזרע שלך שהתייבש עליי בכל מיני מקומות, הרטיבות שלי. אני אף פעם לא הולכת להתקלח אחרי. אני נשארת ככה, שותה מהמים שנשארו, מרוקנת את המאפרה, פותחת חלונות לאוורר את החדר. בדרך כלל אני מתיישבת לכתוב. עטופה בקימונו, שיילך מחר לכביסה. זה זמן טוב לכתיבה.

נרקיס

חזרתי לבית האמנים כדי לראות תמונה אחת בלבד שריתקה אותי בפעם הראשונה שראיתי אותה לפני שבועיים: את “עירום מול המראה” של יצחק ליבנה, במסגרת התערוכה “עירומות”, שבה אישה עירומה גוהרת בפישוק מעל מראה שמונחת על הרצפה. אני חושבת שמה שמרתק אותי בציור הזה הוא לא רק העניין שאישה לא יכולה לראות את העירום המלא שלה עצמה – הערווה שלה – בלי ראי; אלא שיש כאן גם משהו מדויק מאוד על טיבה הרפלקסיבי של התשוקה הנשית. לפחות כמו שאני מכירה אותה, מעצמי. ולפחות כמו שנתקלתי לא מזמן באיזה מאמר על התשוקה הנשית, שאומר, בקיצור, שהתשוקה הנשית מכוונת לעצמה (ואני לא זוכרת איפה זה היה, ואין לי שום קישור, אבל כשקראתי את זה הרגשתי שסופסוף מישהי – החוקרת – הבינה את הגרעין המהותי ביותר של התשוקה הנשית).

יש משהו מאוד נרקיסיסטי בסקס שלי. אני חושבת על זה בהקשר שלי עם אורי, מפני שהיחסים שלנו כל כך קרובים ואינטימיים כבר כמה שנים, כלומר, איתו אני מרגישה הכי בנוח והכי בטוח והכי משוחררת להזדיין כמו שאני רוצה ואיך שאני אוהבת. והדבר הבולט הראשון, והעיקרי, זה שאני מתה על זה שהוא מת על הגוף שלי. מדליק אותי לראות את הגוף שלי דרך העיניים שלו. מרגש אותי להרגיש נחשקת, מסעיר אותי ומגרה אותי ומחרמן אותי לשמוע – לראות – לדעת – שהוא מת על השדיים שלי, על הכוס שלי, על התחת שלי. לראות את המבט שלו מרוכז בפנים שלי. לשמוע אותו נוקב בשמי, אומר אני אוהב אותך, וגם, את הזיון הכי טוב שהיה לי בחיים, בתזונה. כשאני שוכבת איתו אני לגמרי מרוכזת בי ובעצמי. התשוקה שלי היא לא אליו אלא להערצה שלו אליי. הוא רק המראה שלי. זה אוטו-אירוטי. זה כמו לאונן, באמצעותו. זה כאילו שנינו נמצאים שם כדי לענג אותי. התשוקה שלו מכוונת אליי, והתשוקה שלי מכוונת אליי. התשוקה של שנינו מכוונת אליי.

אם זה נשמע למישהו נצלני, אגואיסטי, אינסטרומנטלי, מחפצן – נרקיסיסטי, בקיצור – כל מה שאני יכולה להגיד, בצער, זה שהוא לא מכיר כנראה את “אתה בוודאי זוכר” של דליה רביקוביץ’:
“נרקיס אהב כל כך את עצמו / טיפש מי שלא מבין שהוא אהב גם את הנחל”

(והנה עוד משהו שאני יודעת על עצמי: תמונות עירום של גברים – במגזינים או סרטוני פורנו – לא עושות לי כלום. אבל תמונות נשים – כן, ועוד איך. וזה לא בגלל שאני לסבית מודחקת או דו-מינית. אני הכי הטרוסקסואלית שאפשר, לצערי או לשמחתי. תמונות פורנו של נשים מעוררות אותי מפני שבהרבה מובנים זה כמו לראות את עצמך. את עצמך ואיך את נראית כשעושים לך מה שעושים לך. ובגלל – שוב – ההשתקפות הזאת, והתשוקה העצמית הזאת, אני חושבת שלנשים קל הרבה יותר מאשר לגברים לנוע על כל הטווח שבין הטרוסקסואליות לדו-מיניות ללסביות)

פרחים

נקנו: אולסטאר חצאיות בצבע מג’נטה – אני חושבת שככה קוראים לצבע הזה שהוא איפשהו בין ורוד-בזוקה לבורדו. הן מצטרפות לאחיותיהן במגירת האולסטאר בצבעים: אדום, כתום, צהוב-לימון, צהוב-חרדל, ירוק-דשא, בורדו, סגול-שזיף, ורוד בהיר, אפור, ונדמה לי שזהו. להגנתי אני יכולה לציין שכל הזוגות הללו נקנו והתווספו לאורך שנים, החל מתחילת-אמצע שנות ה-90, שזה הרבה לפני שנייקי רכשה את קונברס, היצרנית המקורית של אולסטאר; והרבה לפני שכולם, כולל אחותם הגותית, התחילו להסתובב באולסטאר שחורות. שזה פחות או יותר הצבע היחידי שאין לי, למרות שבארץ הוא פחות או יותר היחידי שאפשר לקנות. כבר שנתיים שאני מחפשת אולסטאר ירוקות או בורדו, במקום הישנות שלי שהתרפטו, וברור לי שעד שאני לא אסע שוב לארצות הברית אני יכולה להמשיך לחפש. אז שיהיה ורוד-מג’נטה בינתיים. מה גם שבתור בונוס יש להן ציור של חתולים שחורים בפנים. ככה זה כשקונים אולסטאר בקסטרו – מקבלים נעלי מעצבים. אוי לבושה. שנים שהתגאיתי בעובדה שכף רגלי מעולם לא חצתה את מפתן קסטרו/זארה/מנגו ודומותיהן, ושום דבר המוני מבית הייצור שלהן לא קילקל את הארון הסלקטיבי והקפדני שלי. בעצם, למעט פריט אחד שקניתי לפני עשר שנים: גופיה אדומה עם הדפס של צ’ה מלפנים, עם תווית של Castro Girl מאחור. השילוב הזה היה כל כך מצחיק – לפחות בשני אופנים שונים – שלא יכולתי לעמוד בפניו.

לכל אחד יש את הסימנים שלו שבא אביב. הלילות והבקרים עדיין קפואים, אבל היום היה היום הראשון מזה חודשים ארוכים שבו הטמפרטורות לא התחילו לצנוח בתלילות מרגע שהשעון הראה ארבע ודקה. אצלי זה הרגע שבו האולסטאר מחליפות את הדוק מרטינס, שהן הנעליים שחוצות איתי כבר שנים – מאז תחילת-אמצע שנות ה-90 – את כל החורפים. מהן יש לי רק כמה זוגות בודדים: ירוקות-כהות (עם שרוכים סגולים), בורדו (עם שרוכים אדומים), נעלי בובה שחורות, שחורות קלאסיות שכבר הרבה שנים שאני לא הולכת איתן – הן יותר מדי מזכירות לי צבא, אבל ללא ספק החביבות עליי ביותר הן הפרחוניות, וללא ספק הן ישרדו גם הרבה אחריי. הן לגמרי עמידות.

drmartin52

(צילום: Black Light Vintage Clothing)

טבע דומם עם גבר

עברו הרבה חודשים מאז שהתראינו בפעם האחרונה, כמעט שנה וחצי ליתר דיוק. ואני לגמרי בסדר עם זה, אחרי הכל, זה לא שהיה בינינו משהו כל כך עמוק או חזק שהספקנו להיקשר או אפילו להכיר ממש אחד את השני(ה). היתה שם בהתחלה חלופת מיילים שחשפה את הצדדים החכמים, הרגישים והמצחיקים של כל אחד מאיתנו, שתיים-שלוש שיחות טלפון שהמשיכו את אותם מיילים, שתיים-שלוש פגישות שבהן מצאנו חן אחד בעיני השני, וערב נפלא אחד במיטה שאחריו לא ראיתי אותך יותר. להגיד שזה לא סיפור כל-כך יוצא דופן בתולדות היחסים בין גבר ואישה, יהיה לשון ההמעטה של המאה. אני גם לא יכולה להגיד שהייתי ממש מופתעת, כי כל הסימנים המוקדמים היו שם וזיהיתי אותם בקלות. זה לא הפריע לי לשכב איתך מפני שנמשכתי אליך ורציתי בך, ואני תמיד חושבת שאם היקום מחלק לנו פעם בכמה זמן מתנות צבעוניות, נוצצות ומרשרשות, צריך להיות טיפש כדי לוותר עליהן מראש בלי לפתוח אותן וליהנות מהן. כך שלא התחרטתי על זה אפילו לרגע, ועד היום אני זוכרת אותך בחיבה ובשמחה. אבל אני חייבת להודות שבהתחלה היו צפים בי פתאום גלים של געגוע, אליך ואל מה שאולי היה יכול להיות בינינו, אבל גם עם זה היה לי בסדר כי ידעתי שטיבם של גלים להתנפץ ולחלוף. כך שבמשך הזמן זה עבר ונשאר רק זיכרון מתוק של הלילה שבו שכבנו ביחד. איך התנשקנו עמוקות וממושכות כשאנחנו שרועים על השטיח בסלון עם המוזיקה ברקע. איך החלקת יד פנימה וליטפת לי את השד, והפטמה שלי התקשתה לך בין האצבעות. אותן אצבעות שירדו אחר-כך למטה ושיחקו לי בכוס, ולחשת לי כמה אני חמה ורטובה, ואני הסתכלתי על התפיחה בקידמת הג’ינס שלך וליטפתי את הזין העומד שלך מבעד לבד העבה. ליקקתי את האוזן שלך ולחשתי לך שאני רוצה אותו אצלי בפה, והלכנו לחדר השינה והתנשקנו בעמידה ליד המיטה. הדפתי אותך קלות וצנחת על המיטה, ואני כרעתי לפניך והורדתי לך את המגפיים ופתחתי לך את אבזם החגורה ורוכסן המכנסיים, והפשלתי אותם עם התחתונים שלך והזין שלך היה שם מולי, גדול ועבה ויפה. מצצתי לך אבל רק קצת כי ידעתי שיש לנו עוד הרבה זמן. ואחרי שגמרתי להפשיט אותך, הזדקפתי כדי להרים את שולי השמלה שלי ולהוריד את התחתונים, והפעם נשכבתי לידך וירדתי לך כל הדרך למטה, מתעכבת על הפטמות שלך כדי שתדע מה זה עושה לי כשמגרים לי את הפטמות, ואז הפה והלשון והיד שלי נכרכו סביב הזין שלך. כל החום והרטיבות של הפה שלי שנסגר על הזין שלך, ולשון שנכרכת סביב סביב ומעלה מטה, על הזין והאשכים שלך, והחיכוך של היד שלי שנרטבת מכל הסיכה הזאת. וכשעליתי לבסוף אליך למעלה, בשיער פרוע ושפתיים מבריקות, לא היה לך די מכל זה ומשכת לי את השמלה מעל הראש וסופסוף הייתי עירומה לגמרי, והשכבת אותי על הגב והבאת את הזין שלך אל הפה שלי ואחזת לי בעורף וזיינת לי את הפה, קשה ומצווה. הרגשתי את הזין שלך פועם וידעתי שאתה הולך לגמור ולא רציתי שזה יקרה עדיין, אז הוצאתי את הזין שלך מהפה שלי והזזתי את הראש הצידה. זה היה הזמן שלך לרדת לי, ורק כשהייתי רטובה ופתוחה אליך לגמרי עלית חזרה וחדרת אליי, לאט בהתחלה ואחר-כך תקיף ומהיר, כל תנועה של אגן הירכיים שלך מגרה אותי יותר. וכשעצרתי לאט ולחשתי לך שאנחנו צריכים קונדום, גנחת ועצרת ואמרת בסדר, ויצאת ממני והתגלגלת הצידה, אבל כשאני הסתובבתי לקום נצמדת אליי מאחור, וחיבקת אותי בחוזקה והסטת לי את השיער ונשקת לי לעורף, שזה משהו שאני אוהבת ותמיד מגרה אותי, והתחלתי להזיז באיטיות את הישבן שלי מול הזיקפה שלך, והרגשתי אותך נצמד אליי ואז הרגשתי פתאום חום ורטיבות במורד הגב וידעתי שגמרת כי לא יכולת יותר. וזה היה לי בסדר גמור. חיבקת אותי חזק מאחור וליטפת אותי ונישקת אותי וככה שכבנו צמודים ומלוטפים עוד כמה זמן, ואחרי כמה זמן נוסף שאני לא יודעת כמה הזין שלך שוב נעמד, וכשהוא כבר היה קשה מספיק ישבתי עליך וליטפת לי את השדיים ולחשת שהם יפים ועגולים ומושלמים, ואז הורדת אותי ממך והפכת אותי ולקחת אותי מאחור עד הסוף. עד שאני גמרתי, עד העונג הבא. כי ככה אני אוהבת. כל השיער הפרוע שלי כיסה לי את הפנים, ובקושי נשמתי, שנינו היינו מיוזעים ודביקים, ויצאת ממני לאט כדי לא להכאיב והתחבקנו והתנשמנו והתנשקנו, עד שאמרת שאתה צריך ללכת. התלבשנו בשקט, וכשסגרתי את הדלת מאחוריך ידעתי שלא נתראה שוב כי אמרת רק ביי ולא להתראות.

Look I’m standing naked before you/don’t you want more than my sex/I can scream as loud as your last one/but I can’t claim innocent
כתבתי לך יומיים או שלושה אחרי, וכשלא קיבלתי ממך תשובה קיבלתי תשובה ברורה. זו לא אני, זו טורי איימוס. מאז עברו כמעט שמונה-עשר חודשים, ופעם בארבעה-חמישה חודשים אתה מתקשר ובכל פעם זה תופס אותי בהפתעה. כי סיפרת שיש לך חברה, סיפרת שאתם גרים ביחד, וזה אפילו לא מפריע לי כי זה לא בדיוק שלי אין את החיים שלי והאהבות שלי. אני יודעת שאתה תל אביבי מדי ואני ירושלמית מדי, לך יש שתי בנות קטנות ולי יש ילד גדול, ואהבה משותפת למוזיקה היא לא נקודת חיבור גדולה מספיק. וזה בסדר גמור לי. רק שאני לא מתכוונת לשכב איתך שוב. מה שהיה היה. לילה יפה אחד, לבד איתך לבד, וזהו. זה נחמד שאתה מתקשר, כי אני לא מספיק יהירה כדי לטעון שזה לא מחניף לי לאגו. רק שלפעמים עדיין חולפת לי קריסטין הרש בראש.
Love is a needle goes all the way down/I’m always surprised/so shoot me a role of your best paradise/it’s funny and sad and it’s true/I’m aching/aching for you

רוך

כשאני על הברכיים והזין שלך בתוך הפה שלי, כשאתה מיתמר מעליי והפה והיד שלי מסבים לך עונג שעוצר את נשימתך, אתה מלטף את התלתלים שלי בכזאת רכות, בכזה רוך אינסופי, בשתי ידיים, שאני נמסה.

קדמשנתי

קר, ומפזר החום לא ממש מצליח לפזר הרבה חום. גם בגלל זה, אבל לא רק, אני נשארת הפעם עם הסוודר השחור עליי, עם כלום מתחת, וגרבי צמר שחורים ועבים, נזיריים וחמורים, שמגיעים לי עד מעל לברך. רק האגן שלי חשוף. הישבן, הירכיים, הלובן שלהם על רקע השחור. הוא טומן את הראש שלו בין הירכיים שלי, והכל נעשה פתאום רטוב. הרטיבות שלי, הפה והשפתיים שלו על השפתיים שלי. הוא חודר אליי באצבע, מלקק אותי מסביב. יד אחת שלו מעגנת את האגן שלי אל המיטה. כשאני מעוגנת כך אני יכולה להיפתח אליו עוד, אל החום שלו, אל הבערה שבין הרגליים שלי. אני רוצה לגמור לו בפה. אני רוצה לגמור רק ממגע הפה והלשון שלו. אני רוצה להיות על קצה הלשון שלו. הוא עולה אליי לאט, מנשק בשפתיים רטובות את הפה שלי. אני מלקקת אותו עכשיו. את טעימה, הוא לוחש לי, והודף את דרכו לתוכי. אני נפתחת אליו שוב, מחבקת אותו אליי, לזמן קצר עד שהוא מתנתק ממני. הוא הופך אותי. אני יודעת שהוא הולך לקחת את העונג שלו עכשיו. אני שמחה שהוא משתמש בכל הגוף שלי כדי להשיג את העונג הזה. אין לו שום כוונה לוותר לי וזה משמח אותי. הוא חודר אליי למקום שהוא כמעט צר מנשוא והנשימה שלי נעתקת כשאני מרגישה שוב את תחושת המלאוּת הזאת, שאי אפשר לתאר ואי אפשר כמעט להכיל. אבל רק כמעט. הוא נדיב מספיק כדי לתת לי רגע להתרגל. לנשום. למשוך את קצה השמיכה אל בין רגליי, להתחיל להתחכך בה. בבת אחת זה נעשה מענג. כן, הוא לוחש לי, תמשיכי. אני מתמכרת לאיזון המשכר הזה שבין עונג וכאב. היד שלו מצמידה את הראש שלי אל הכר. הוא שולט בי לגמרי עכשיו. אין שום דבר שאני יכולה להזיז חוץ מאת הישבן שלי. הוא זז יחד איתי, מעליי, מאחוריי. התגעגעתי אליו, ואל מה שהוא יודע לעשות לי. אני גונחת, אני מייבבת כמו ילדה קטנה, אני מתחננת לעוד. הוא נאנק אליי וגומר. אני קרובה לשם. הנשימות שלי מתקצרות, אני רוצה לצעוק. הוא מרגיש את זה ומסיר את היד שלו מהעורף שלי ומקרב אותה לפה שלי. אני נושכת אותה. אני גומרת. גלים ארוכים מתנפצים.